Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Brrrrr, hladno je

Dobrodušni Snješko

Pogodila gruda teška
posred glave Bijelić Snješka,
a za Snješka to je sreća:
glava mu je sad još  veća.
Pa se dobri Snješko smješka,
za uho se metlom češka:
Siječanj – kaže – neka bude
za sanjkanje i za grude.
                                                                        Ratko Zvrko

 Zima nam se ovih dana vratila i natjerala da se još toplije obučemo. Budući da mi iz svojih toplih soba ipak nismo uspjeli ugledati pahuljice odlučili smo sami napraviti snijeg i zimu još bolje upoznati kroz sve njezine značajke. Napravljeni umjetni snijeg po svojoj teksturi bio je približno isti pravom – hladan i mekan. Uz snijeg, naučili smo kako nastaje led, ali kako se i topi te smo i pomoću otopljenog leda kao i snijega ostavljali tragove svojim prstićima. Putem medijskog sadržaja naučili smo nešto više o životu pingvina te kako Eskimi izrađuju svoje nastambe – iglue. Proteklih dana smo podosta toga naučili o trenutnom godišnjem dobu i pri tome se dobro zabavili 🙂 🙂 🙂