Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Pripreme za Božić

Svim na zemlji 

Svim na zemlji mir, veselje,
Budi polag Božje volje.
To sad nebo navješćuje
I glas s neba potvrđuje.

Dobre volje svaka duša
grijeha neka već ne kuša
Nego hvali, diči Boga,
Što je posl’o Sinka svoga.

Sinka svoga, Boga moga,
S Ocem, Duhom jednakoga
Duhom Svetim začetoga
Od Djevice rođenoga.

Pozdravom “Slava Bogu na visini, a na zemlji mir ljudima, miljenicima njegovim!” Lk 2, 14, anđeo je pozdravio pastire te su oni spremno i radosno pošli u Betlehem vidjeti Novorođenoga Kralja. Možemo se zapitati, zašto su baš pastiri ti koji su prvi došli pokloniti se Isusu? Zato što su oni upravo bili onakvi maleni, čija su srca bila spremna i velikodušno otvorena prihvatiti Boga u liku malenoga djeteta. Gledajući djecu koju odgajamo, uviđam kako su upravo i oni kao maleni pastiri; otvorenih srca, čekaju da im se Bog približi u liku malenog djetešca, jednakog njima.

Stoga smo se marljivo pripremali u došašću za dolazak dragog Gosta ponajprije molitvom i pjesmom, paljenjem svijeća na adventskom vijencu te činjenjem dijela ljubavi. Također smo i kroz aktivnosti koje smo provodili, ukrase koje smo izrađivali,  htjeli probuditi žar dječjeg srca prema Djetetu Isusu i dostojno proslaviti Njegov rođendan. Pogledajte što smo sve radili…