Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Naše vrijeme Adventa

Dvanaesti mjesec je mjesec Došašća ili Advent, Došašće je vrijeme iščekivanja Božića, kad se spominjemo Isusova dolaska na svijet. Isus uvijek ponovno dolazi k nama i sve više nas zahvaća, sve više nas raduje. Došašće je naš put prema Kristu i Kristov put prema nama. Taj put treba urediti – pripraviti srce, odbaciti zlo, a činiti djela ljubavi i dobrote. Onda će se i u našem srcu roditi Isus i darovat će nam svoj mir.

Ovaj dvaneseti mjesec obilovao je raznovrsnim aktivnostima u jasličnoj skupini “Bubamare”. Na početku mjeseca izradili smo adventski vijenac od maslinovih grana kako i od grana bršljana uz dodatke suhog cvijeća. Svaki tjedan palili smo po jednu svjećicu na vjenčiću nestrpljivo iščekujući svaki novi tjedan da zapalimo novu svjećicu, brojali dane u tjednu i čekali ponedjeljak kada smo svi zajedno, okupljeni oko vjenčića pjevali (“Visom leteć”; “Djetešce nam se rodilo”…), palimo svjećice, razgovarali. Također smo se i likovno izražavalli: bojajući temperama dlanove i otiskujući ih na papir u obliku kruga napravili smo veliki advenstki vijenac. Vjenčiće smo također napravili i od papirnatih tanjurića. 13. prosinca na blagdan sv. Lucije sijali smo pšenicu. Svaka igra vodom kod nas malenih izaziva posebno veselje, a pogotovo kad još dodamo i pšenicu, čije je sitno zrnje bila odlična vježba za finu motoriku prstiju kod njihova uzimanja i stavljanja u zemlju. Naravno, naučili smo da ju moramo svakodnevno zalijevati kako bi ona mogla narasti. A sam kraj mjeseca rezerviran je za kićenje jelke, kao i postavljanje jaslica gdje smo se pobliže upoznali sa Svetom obitelji i rođenjem našeg Isusa. Održali smo još jednu božićnu radionicu s roditeljima. Ove godine radionica je bila humanitarnog karaktera. Svi kreativni božićni ukrasi koje su roditelji izradili prodavali su se na sam Badnjak u sklopu “Badnjaka va Puntu”. Sakupljeni iznos od prodanih ukrasa išao je za humanitarnu akciju “Marijini obroci”. Uz čestitanje Božića kao i božićnih i novogodišnjih blagdana našem župniku vlč. Ivici Kordiću te Općini Punat zavšili smo ovaj predivan adventski mjesec.

Djeca i odgajateljice skupine “Bubamare” PO Punat žele vam sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu Novu godinu :)