Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Ježići i jesen

JEŽ

Boc, boc, iglicama
ne diraj ga ručicama!
Bode, bode jež,
bit će suza, bjež!

Vjerujem da nam je svima u lijepom sjećanju ova brojalica iz djetinjstva… Kad promotrimo koliko je Dobri Bog čudesan u svojim stvorenjima pa i u malenom biću zvanom jež. Neobičan izgled, a ipak životinjica toliko ljupka i djeci vrlo draga. Stoga smo kroz ovu brojalicu te pjesmicu “Sjedi ježe u oranju” nastojale djeci približiti ovu životinjicu. Također smo i izrađivali ježa od glinamola i grančica te od šiljenja od drvenih bojica. Otiskivali smo i ježićeve bodlje prstićima. Uredili smo kutić jeseni i u njega smjestili našeg Jesenka i Jesenčicu. Kad nam je vrijeme dopuštalo , proveli smo ga na otvorenom, diveći se ljepoti prirode u jesen. Nekoliko dana nas je pratila i kiša pa smo ju odlučili prikazati temperama i pritom se odlično zabavili promatrajući efekt vlažne tempere na krupnoj soli. Kako djeca vole istraživati, odlučile smo im ponuditi neke nove aktivnosti kao što su taktilni memory te igru za vježbu fine motorike sa kestenima. Pogledajte što smo sve radili…