Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Strmec: Tata – vojnik u skupini

Naš vrtić posjetio je g. Michael Fanuko, Paulin tata, te nam predstavio svoje vojničko zanimanje. Pripremio nam je prezentaciju s fotografijama o vojsci i o svom boravku u mirovnoj misiji u Afganistanu, te djecu odmah po dolasku učio kao se korača u vojsci. Stupajući došli smo u dvoranu i prvo pogledali film o 26 ponosnih godina OSRH – Oružanih snaga koje odlikuje: domoljublje, hrabrost, odlučnost, pobjeda, ponos, snaga, sposobnost, odgovornost, humanost, profesionalnost, uvježbanost, spremnost. (https://www.youtube.com/watch?v=GphlOubVti0). Posebno zanimanje i divljenje, osobito kod dječaka zauzimale su borbene operacije, puške, tenkovi… G. Michael posvetio je dosta pažnje i drugim aspektima djelovanja vojske, napose humanitarnoga; mirovne misije, kod poplava, požara, pomoć hitnim medicinskim službama i gorskim službama spašavanja. Obzirom da smo mnogo ovih dana pričali o svecima, a sv. Martin je prije biskupa bio vojnik, molimo zajedno za njegov zagovor svim Hrvatskim vojnicima i cijeloj vojsci da uvijek bude, kako je u filmu istaknuto – jamstvo Hrvatske slobode, sigurnosti i budućnosti. G. Michaelu djeca su zahvalila mimohodom i vojničkim pozdravom uz pjesmu “Lijepa naša Hrvatska”.