Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Vrijeme mesopusta

Sve ono što ljudi iz godine u godinu u isto vrijeme vezano uz godišnje doba, blagdane i kalendar ponovno rade, ili se na određenom mjestu zajedno nalaze, nazivamo običajima, užancama. Tako smo i mi svakoga četvrtka kako je to u našem mjestu običaj maskirali se u razne maske, po želji djeteta, a za kraj mesopusnog vremena organizirali smo maskiranu radionicu roditelja i djece gdje smo izrađivali masku “papiga” za današnji mesopusni utorak. Maskirani u papige uputili smo se prema našim veliki prijateljima u DV “Lastavicu” gdje su jedne naše papigice s mamama i nonama kao i prijateljima uz pratnju muzike krenuli na maskirani đir po mjestu, a druge provele vrijeme do ručka na igralištu naših prijatelja istražujući  🙂