Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Veselo maškarano doba

Ni mi najmanji u našem mjestu nismo odoljeli zovu petog godišnjeg doba. Naime: “Mesopus je svitkovina ka se prične zi novin liton i traje do korizme boje rečeno do matutina na čistu sridu. To je prastari običaj ki se na Punti slavi od kada judi pamete” Svaki četvrtak kako je to i običaj u našem mjestu maskirali smo se u različite maske. Bojali smo, crtali i rezali maske, a najviše od svega smo plesali što i najviše volimo. Uz ples smo uključili i maskiranu tjelovježbu koja je bila veoma zabavna. Organizirali smo i maskiranu radionicu gdje su mame imale zadatak izraditi kostim “Štumfa” ili “Štrumfete” kojim smo se predstavili na mesopusni utorak na završnom maskiranom plesu kod naših velikih prijatelja u općinskom DV-u “Lastavica” 🙂  Hvala svim mamama koje su se potrudile u izradi kostima kao i u sudjelovanju na maskiranom plesu i povorci na mesopusni utorak kojim smo završili veselo “peto godišnje doba” 🙂