Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Stoljeće karmelskog služenja u ljubavi

 Stoljeće karmelskog služenja u ljubavi

 U srcu jednom Dobri Bog veliku želju probudi:

„Pođi zamnom, reče joj. Majka tužnoj i napuštenoj djeci budi.

Moli se puno, radi, idi po svijetu, dođi ondje gdje vidiš ljudsku potrebu.“

I u Americi dalekoj, Marija Terezija od svetog Josipa upozna Hrvate.

„O kako im je teško!“- pomisli- „Sami, gladni, nitko ih o Bogu ne uči!

Poslat ću svoje sestre da u Hrvatsku navrate!“

 

Iz Beča pođoše nekoliko sestara, sestra Terezija od sv. Petra bila im je glavna.

„Hrvatsku lijepu želimo vidjet, u njoj samostan osnovat, za jadne ljude, posebno djecu se brinut.“

 

I jedan dobri čovjek, biskup Antun Bauer se zvao, sestre Karmelićanke BSI u Hrvatsku je pozvao.

„Dođite brzo! Kuću ćemo Vam naći! Zagreb će biti mjesto vaše, tu ćete vidjet mnogo ljudi koji Božju ljubav preko vas traže.“

 

U hladno zimsko veče , na vratima kucanje se začu. Bolestan otac za dva mala dječaka utočište traži.

 

„Sam se ne mogu brinut. Bolestan sam jako, supruge mi nema… Imate li mjesta za ova dva mala anđela?“

Sestre se brinuše za djecu, kao majke bile su uz njih, Milo i Erno, dječaci su se zvali i prva djeca u domu sestara u Hrvatskoj postali.

 

Pročulo se brzo da dobre sestre utočište nude, ostavljenoj djeci uz smještaj, ljubav dati se trude. Broj djece povećao se brzo i novi dom ubrzo prepun je postao. Ljubav i radost u njemu su vladali, a ljudi i djeca uz sestre sretni postali.

 

 

U Zagrebu su napokon topli kutak našle, ali nisu tu stale. U Hrvatskom Leskovcu na velikom brijegu, samostan su također osnovale.

 

Drage tete časne  dalje se trude svima kojima služe dobre biti, u svakom samostanu gdje žive ljubav Božju u životu ostvariti, suze tužnima brisati, Srce Isusovo za sve ljude na svijetu milosti moliti. Jer puno je tužnih, malenih, kojima pomoć treba, otvoriti vrata Neba.

 

Iz cijele Hrvatske odzvanja radosna hvala Bogu jer je dao da Karmelićanke Božanskog srca Isusova tu budu. Sto godina slave, nije to mala stvar, molimo Boga da i dalje služe svima, velikima, malenima. 

s. Maja

 

Sestre Karmelićanke Božanskog Srca Isusova proslavile su u nedjelju 17.9.2017. sto godina od dolaska prvih sestara u Hrvatsku. Tokom tjedna čitali smo slikovnicu “Vatromet ljubavi” Brankice Blažević o  bl. Mariji Tereziji od svetog Josipa i slušali pripovjedanje uz aplikacije o dolasku sestara u Hrvatsku.  Također smo bili i vrlo kreativni. Uvjerite se sami…