Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: 6.večer dječjeg folklora u OŠ Lučko

U petak 11.svibnja 2018. djeca naše starije vrtićke skupine “Zvjezdice” nastupila su na 6. večeri dječjeg folklora u OŠ Lučko. Dugo su se pripremali uvježbavajući pjesme i koreografiju pod nazivom “Turopoljsko Jurjevo”. Prikaz  obilježavanja dana sv. Jurja na području Plemenite općine Turopolje, točnije u selu Donja Lomnica u blizini Velike Gorice. Koreografija prikazuje dječje ophode za blagdan sv. Jurja. “Jurjaši” i “Jurjevčice” obilaze seoska domaćinstva gdje pjevaju prikladne pjesme,
preskaču krijes te daruju domaćine granama bukve, a za uzvrat budu darivani voćem, jajima i novcem. Nakon ophoda djeca pjevaju i plešu pjesmu “Jurjevo”  u čast sv. Jurju s kojim nam je došlo proljeće.

Pogledajte kako je izgledao naš nastup te nekoliko slika koje smo nacrtali pastelama, slušajući legendu o životu svetog Jurja.