Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zagreb: Jesen u našem gradu

U naš grad jesen je stigla automobilom. Zaustavila se pred gradskim parkom. Iz automobila je izvadila mnogo kutija i visoke ljestve. U kutijama su bile boje boje i kistovi. Jesen je počela marljivo raditi. Stabla je obojila smeđom i žutom bojom. Neke je listove obojila u crveno. U voćnjacima iza kuća obojila jabuke smeđom i crvenom bojom, a kruške i dunje žutom bojom. Za šljive je odabrala najbolji sprej ljubičaste boje. Svi su se divili. Govorili su da je jesen prava slikarica.
Ali nad gradom su se pojavili oblaci. Počela je padati kiša. Isprala je lijepe jesenske boje. Sve je postalo sivo i tužno. A jesen je već jurila u novi grad, u novo selo.
                                                                                  (Željka Horvat-Vukelja, Sanja Pribić; Slikopriče)