Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zagreb, Dan bl. Marije Terezije od sv. Josipa, 2011.

Intenzivno smo se tijekom listopada pripremali za blagdan naše blažene Marije Terezije od sv. Josipa.  Svakodnevne aktivnosti dublje su uvodile djecu u događaje iz njezina života. Posebno je bila zanimljiva priča o djevojčici s lutkom, našoj blaženici koju je ona poklonila jednoj bolesnoj djevojčici. Ove je godine 30. listopada 2011. bio dan povratka u 1891. godinu. Odgojitelji su obukli odjeću iz toga vremena, djeca su bila svečano obučena. Roditelji su mogli boraviti u grupi, slušati priču i čitati slikovnicu Vatromet ljubavi, sudjelovati u kvizu, igrati s djecom tradicijske i društvene igre kojih se igrala i bl. Marija Terezija. Tata jedne djevojčice slikao je njezin portret, tko je želio, mogao mu je pomoći. Stubište je bilo posebno uređeno a stope na podu vodile su prisutne do relikvija blažene Marije Terezije kojoj su se utekli u zagovor roditelji sa svojom djecom. Bio je ovo prekrasan Dan otvorenih vrata našega vrtića.