Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Trace Moroney: Kada sam sretan

U Bibinjama smo pročitali divnu slikovnicu od Trace Moroney: Kada sam sretan. Inspirirala nas je i ovo su plodovi našeg truda.

Slikovnicu smo čitali i u Hrvatskom Leskovcu.

Kratak opis: Sreća je plod zdrave samouvjerenosti. Sretna djeca imaju veliku sposobnost za spontani smijeh, za igru i uživanje u najmanjim sitnicama – od jesenjeg lišća, maslačaka i gusjenica do smišljanja igara. Ako dijete provodi mnogo vremena s barem jednom brižnom i toplom odraslom osobom, osjećat će se vrijedno i postat će srdačno, otvoreno i pažljivo prema tuđim osjećajima. Sretna djeca imaju samopouzdanje koje im treba da bi se mogla nositi s poteškoćama. Njih ne muči nepotrebna nesigurnost i otvorenija su prema životu i svemu što on nudi.

Ostale slikovnice iz istog ciklusa: Kada se ljutim, Kada sam tužan, Kada se bojim (serija slikovnica o osjećajima)

Reakcije djece su izrazito pozitivne, toplo preporučamo svima. Slikovnice su uvrštene među Dobre slikovnice za djecu po odabiru Knjižica grada Zagreba