Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Strmec: Maškare i Pepelnica

U našem vrtiću, tijekom cijele veljače djeca su se svakodnevno mogla maskirati, a na sam fašnik smo pripremili pravu zajedničku zabavu pod maskama. Pretvarali smo se u razne životinje, superjunake, vile, princeze, klaunove… Izrađivali smo maske i krinke raznim tehnika. Izradili smo velikog klauna koji je potom krasio našu sobu dnevnog boravka. Djeci su ponuđene razne stolno-manipulativne aktivnosti s motivima koji se vežu uz fašnik : puzzle, slovo na slovo, memory igra, križaljka.

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu, 01.ožujka s djecom smo proučile posušene i blagoslovljene maslinove grančice, razgovarili smo te djecu uveli u novo kalendarsko razdoblje – Korizmu. Izašli smo na vrtićko dvorište te u posudu stavili grane s kojih su  djeca trgala listiće. Stavili smo malo papira te zapalili grančice kako bismo dobili pepeo. Nakon što se sadržaj pretvorio u pepeo, ostavili smo da se ohladi te zapjevalki pjesmu: “Isuse, volim te!”