Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Strmec: Dan jabuka

U jesen su grane jabuke pune plodova, u proljeće je svaki plod bio jedan cvijet, listovi su potrebni da pomognu rastu ploda ali i da ga štite od sunca. Jabuka ima različitih, duguljastih, okruglih, crvenih, zelenih, žutih, slatkih, kiselkastih, svaka ima svoj miris i svaka ima svoje ime… Spada u jezgičasto voće, ima jezgru sa sjemenkom od koje može narasti novo stablo. Puna je hranjivih tvari; vitamina i minerala koji daju potrebnu energiju za život. Od jabuka možemo napraviti različite proizvode; kolače, pite, štrudle, kompot, sok… i čips. O važnosti jabuka govorila nam je mama gđa. Mateja, ing. agronomije. Uz pomoć djece napravila nam je ČIPS od jabuka, obdarila nas poklonom čipsa i recepta za izradu. Lagano, zanimljivo, fino!!!