Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Split: “Festival znanosti”

Ni jako Jugo nas nije pokolebalo da sudjelujemo na Festivalu znanosti koji se odvija već 15. godinu za redom. Od ponuđenog programa mi smo posjetili istraživački brod BIOS DVA.  Znanstvenici  Instituta pokazali su nam morske kolonije bakterija, razne vrste školjki i kako vidjeti koliko su godina stare. Prepoznavali smo ribe, glavonošce i rakove iz našeg podmorja. Pod mikroskopom  gledali male rakove kojima se hrane ribe u akvariju. Na samom brodu pokazano nam je kako se miješaju boje da bi vidjeli da li je more čisto. Pod mikroskopom gledali fosile te gledali prikaz mora ispod broda. Uživali smo u svakom trenutku a ostalo nam je vremena i da prošetamo preko Rive. Pozdrav iz Splita od predškolaca i njihovih odgojiteljica!