Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Ususret Božiću

Dvanaesti mjesec u jasličnoj skupini “Bubamare” obilovao je raznovrsnim događajima i aktivnostima. Iako mali, puno smo toga napravili. Mjesec prosinac započeli smo izradom vijenaca od starih puzzli kao i njihovim bojanjem koji su nam poslužili kao ukrasi za božiću jelku koja je nastala otiskivanjem naših dlanova. Bojanje podloška za posudice koje su nam poslužili za sijanje pšenice bili su odličan uvod u blagdan sv. Lucije. Svaka igra zemljom i vodom kod nas malenih izaziva posebno veselje, a pogotovo kad još dodamo i pšenicu, čije je sitno zrnje bila odlična vježba za finu motoriku prstiju kod njihova uzimanja i stavljanja u zemlju. Naravno, naučili smo da ju moramo svakodnevno zalijevati kako bi ona mogla narasti (a možemo se i pohvaliti kako nam je poprilično narasla 🙂 Naše prstiće smo još malo uposlili. Naime, šta je to Božić bez božićnih kolačića, pa smo tako zasukali rukave i napravili keksiće. A sam kraj mjeseca rezerviran je za kićenje jelke, kao i postavljanje jaslica gdje smo se pobliže upoznali sa Svetom obitelji i rođenjem našeg Isusa. A bili smo i mali čestitari, pa smo tako posjetili i čestitali Božić i božićne blagdane našem župniku vlč. Ivici Kordiću, općinskom načelniku Marinku Žicu i djelatnicima Općine te našim velikim prijateljima u Dv “Lastavici” koji su nam uzvratili čestitku posjetom. Od početka pedagoške godine sakupili smo puno plastičnih čepova koje smo poslali Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma koji čepovima prikupljaju novce za skupe lijekove. Zahvaljujemo svim roditeljima u pomoći prikupljanja čepova za ovu plemenitu akciju.

Djeca i odgajateljice skupine “Bubamare” PO Punat žele vam sretan i blagoslovljen Božić 🙂 <3