Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Upoznavanje mjesta prvim znakovima proljeća

PROLJEĆE SE ČUJE

Ljerka Varga

Proljeće se iz grmova čuje
pjesma ptica ponekad odjekuje
kada sunce svoje zrake pruža
a danom je sve to zraka duža.

Proljeće se još negdje sakriva
na latici cvijeta žuta, potokom što pliva
pod oblakom koji nebom skita
u kojem je kiša proljetna sakrita.

Proljeće se ispod krila budi
vrijednih prvih jutarnjih letača
pa nas čeka u osvitu zore
kad već zraka stazama korača.

život novi već svuda se sreće
sve se budi, šuma miris širi
to u susret dolazi proljeće.

Proljeće je predivno razdoblje za dječje istraživanje svijeta koji ga okružuje. Proljeće je vrijeme potpunog buđenja prirode, životinja pa čak i ljudi nakon duge, hladne, uspavane zime. Poželimo izaći, uživati u prirodi, suncu, toplini, mirisima. Sve promjene u prirodi koje donosi proljeće vidljive su i dječjem oku, a posebno je jer se svaki dan događa nešto novo, nešto za otkrivanje i učenje. Svako je dijete fascinirano proljetnim bojama. Cijeli protekli tjedan “Bubamare” su šetale i istraživale svoje mjesto u proljeće, a kako im je bilo donosimo u galeriji slika.