Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Tiho, o tiho govori nam jesen

Tiho, o tiho govori mi jesen:
šuštanjem lišća i šapatom kiše…

   Igra je sastavni dio života svakog djeteta. Osim što donosi razonodu i pruža zadovoljstvo, igra također predstavlja i način kroz koji djeca uče o sebi, drugima i svijetu koji ih okružuje, stječu kompetenciju i stvaraju socijalne odnose kroz vlastito iskustvo. Iz tog razloga izrazito je važno da svako dijete ima dovoljno vremena za igru, odnosno da igra bude dio svakodnevnog života djeteta. Svako godišnje doba sa sobom nosi nešto svoje. Jesen je godišnje doba koje obiluje poticajima koje možemo iskoristiti za mnoštvo različitih aktivnosti sa djecom te na taj način razvijati različite kompetencije u djece i osigurati mnoge dobrobiti za djecu. A s igrom smo prošli tjedan i započeli učenje o jeseni. Lišće koje smo pograbljali trudili smo se otpuhati što dalje uz pomoć slamke, kao potom i bez nje. Puhanje je odlična vježba kojom potičemo razvoj govornih mišića, a likovnim izražavanjem jeseni poticali smo razvoj fine motorike šake. A za kraj tjedna upoznali smo s čarima “Ježeve kućice”. Dramsko izvođenje poznate priče u stihovima B. Ćopića privukla je pažnju sve djece koja su poslije same izvedbe sama svoj interes iskazivala otkrivajući „tajne” scenskog izražavanja.