Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Prosinac u jaslicama

Dvanaesti mjesec je mjesec Došašća ili Advent, Došašće je vrijeme iščekivanja Božića, kad se spominjemo Isusova dolaska na svijet. Isus uvijek ponovno dolazi k nama i sve više nas zahvaća, sve više nas raduje. Došašće je naš put prema Kristu i Kristov put prema nama. Taj put treba urediti – pripraviti srce, odbaciti zlo, a činiti djela ljubavi i dobrote. Onda će se i u našem srcu roditi Isus i darovat će nam svoj mir.

U došašću, izrađuje se i stavlja na stol adventski vijenac s četiri svijeće koje simboliziraju četiri nedjelje u došašću. Tom aktivnošću, izradom adventskog vijenca započeli smo i mi mjesec prosinac uz pjesmu “Visom leteć”. Slaganjem i lijepljenjem tjestenine vježbamo preciznosti, finu motoriku prstiju. Omiljenog sveca djece sv. Nikolu upoznajemo kroz priče i pjesme, a i likovno se izražavamo izradom čizmice sv. Nikole (koju nam je naravno i napunio ;), bojanjem flomasterima lik sv. Nikole, te stvaranjem njegove brade na više načina, različitim tehnikama. Sijali smo pšenicu 13. prosinca na dan sv. Lucije. Svaka igra vodom kod nas malenih izaziva posebno veselje, a pogotovo kad još dodamo i pšenicu, čije je sitno zrnje bila ponovno odlična vježba za finu motoriku prstiju kod njihova uzimanja i stavljanja u zemlju. Naravno, naučili smo da ju moramo svakodnevno zalijevati kako bi ona mogla narasti. Naredni dani bili su nam “rezervirani” za izradu jaslica, gdje smo se pobliže upoznali sa Svetom obitelji i rođenjem našega Isusa. Pjesmu “Djetešce nam se rodilo” pjevamo svakodnevno uz glazbenu pratnju zvečki koje smo sami izradili uz pomoć različitih vrsta sjemenki. Naravno, i ove godine bili smo mali čestitati, te smo bili u posjeti Općini Punat i načelniku gosp. Marinku Žicu, kojeg smo iznenadili prigodnim poklonom, a na naše veliko iznenađenje i on nas 🙂

Djeca i odgajateljice skupine “Bubamare” PO Punat žele vam sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu Novu godinu :)