Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Naša jesen

Naši mali istraživači “Bubamare” ovoga puta dotaknuli su se trenutno nam najaktualnije teme – jeseni  kao i promjenama u prirodi tijekom ovog godišnjeg doba. Šetajući našim mjestom uočili smo značajnije promjene na stablima i ulicama. Također smo te promjene uočili i na stablu oraha u našem dvorištu. Naime, dolaskom  jeseni lišće je promijenilo boju te otpalo, a mi smo ga pograbljali. Neke listove smo i zadržali te smo ih kasnije upotrijebili u likovnom izražaju. Naime, jednu stranu lista obojali smo željenom bojom te otisnuli na papir dobivši formu listića. Također smo likovno jesen u našem mjestu prikazali zajedničkim snagama. Industrijskom trakom smo formirali oblik stabla i ptica koje smo obojali jesenjim bojama, da bi po završetku skinuli tu istu traku te dobili obrise formiranih likova. Kako u jesen vjetar jako puše i odnosi lišče tako smo i mi igrajući se, vlastitim snagama imitirali vjetar te otpuhivali lišće. Ova igra izvrsna je logopedska vježba za razvoj govora (potiče razvoj potrebitih mišića govora) te  potiče i plučnu funkciju. Također ova vježba izvrsna je za djecu koja mucaju. Budući da kod djece koja mucaju dolazi do privremenog nesklada u radu mišića koji su neophodni za govor ova vježba je jedan od primjera koja će im pomoći u vježbanju rada tih mišića.