Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punat: Marija – Isusova i naša majka

Zdravo budi Marijo

Zdravo budi, Marijo, ti si puna milosti.

Vječni Bog je uza te, blagoslov je na tebi.

Zdravo budi, zdravo, zdravo budi,

Majko Božja Marijo, zdarvo budi, zdravo,

zdravo budi, Majko Božja Marijo.

Anđelima vladaš svima, utjeha si grešnicima;

o i mene tješi, vodi, zlih me grijeha oslobodi.

Podaj, Gospo, meni snage, da se čuvam svake ljage.

daj da vjera, ljubav, nada sveđ mi jače srcem vlada.

Zdravo budi…

Tokom proteklih dan, kao i u mjesecu svibnju, kroz lik vlastite majke kod djece smo pobuđivali i ljubav prema Isusovoj i našoj majci Mariji. Uz biblijske priče u kojima se spominje Blažena Djevica Marija te recitacije i pjesme o Majci Božjoj, pripremili smo i mnoge druge aktivnosti koje pružaju djeci mogućnost izraziti osjećaje i prema svojoj majci koja ih bezgranično voli i štiti.

 Molitvama “Zdravo Marijo i Sveta Marijo”, nastojale smo pobuditi ljubav i zahvalnost prema našoj nebeskoj Majci.

Posjetom crkvi i ukrašavanjem kipa Majke Božje buketom cvijeća i zajednički ispletenim vijencem, doživjeli smo Crkvu kao Isusov i Marijin dom. Tom prilikom pobudile smo kod djece radost zbog Isusove i Marijine prisutnosti u crkvi, kojima možemo povjeriti sve svoje brige i vjerovati kako će nam molitve biti uslišane.