Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrvatski Leskovac: Ribica duginih boja i mali stranac u nevolji

Bliže nam se godišnji odmori i većina djece će ići na more. Posljednjih nekoliko dana smo sa djecom ukrašavali naš ljetni kutić i pano. Danas smo sa djecom pročitali lijepu priču M. Pfistera “Ribica duginih boja i mali stranac u nevolji”. Kako su djeca već upoznata sa slikovnicom “Ribica duginih boja” i vrlo im se svidjela, odlučili smo proširiti njihove spoznaje novom zanimljivom slikovnicom sa vrlo popularnom tematikom- prihvaćanje drugih koji su različiti od nas. Djeca su aktivno sudjelovala u čitanju slikovnice, prepričavanju i zanimljivom razgovoru. I sami smo se često prepoznali kao oni koji ponekad teže prihvaćaju one koji su različiti. No, Ribica Srebrica nam je pokazala kako se uvijek treba poštivati svakoga i pomoći svakome kome je naša pomoć potrebna. Odgojiteljica Ana Marija je pripremila zanimljive poticaje i igre, a djeca su uživala u prepoznavanju boja, oblika, pronalaženju slova, slikanju akvarija… Pogledajte kako nam je bilo.