Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrvatski Leskovac: Dani kruha

O kruhu
Klasje žita što se zlati
mala će nam zrna dati.
Tad će zrna brzo poći,
u mlin stari tiho doći.
Kad se bude zrno smljelo
dat’ će lijepo brašno bijelo.
A pekarske spretne ruke,
zamijesit će sve bez muke.
Kolačiće, pogačice,
male slance i krafnice.
I kad se probude djeca
bit će kifle i pereca.
Sladit’ će se  svi kod kuće
okusom peciva vrućeg!
Josipa Franjić Radulović
U srijedu 23.listopada proslavili smo Dane kruha u našem vrtiću. Još na početku tjedna sa djecom smo razgovarali kako nastaje kruh te čitali slikovnicu “Od zrna do kruha”. Promatrali smo i crtali šnitu kruha. Kruna svega bila je izrada naših kruhova i kolačića te njihov blagoslov koji je predvodio vlč. Dubravko Škrlin -Hren. Djeca su sa svojim roditeljima kod kuće mogla izraditi razne slastice i donijeti ih na blagoslov kako bi se mogli počastiti, ali i kako bi svi ukućani mogli jesti blagoslovljenu hranu.  Djeca skupine “Zvjezdice” su otpjevala pjesmu “Pekar” te recitirala dvije recitacije. Kao pomoć u izradi kruha, jasličkoj skupini “Loptice” je došla mama naše odgojiteljice Jelene. Svi smo se zabavili, bili jako vrijedni i naučili nešto novo.