Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Zima u “Lopticama”

       SNJEGOVIĆ U KAPUTU

                    Jadranka Čunčić-Bandov

DJEČAK: Snjegoviću
pokraj puta,
zašto stojiš
bez kaputa?

SNJEGOVIĆ: Imam kaput,
zar to nisi znao?
Svu noć mi ga
vjetar tkao.

DJEČAK: Vjetar tkao?
A od čega?

SNJEGOVIĆ: Od pahulja
i od snijega.

DJEČAK: Vidi, stvarno!
Mogao sam znati.
A ja sam već mislio
svoj kaput ti dati.

Ove zime snijeg, očito,  nikako ne želi doći u Hrvatski Leskovac… Ali, to nas nije zabrinulo, jer smo mi odlučili snijeg “prizvati” našim aktivnostima i radovima. Govorili smo o obući i odjeći koju nosimo zimi, igrali se umetaljkom i memorijem  s tom tematikom. Pri spomenu tople odjeće, sjetili smo se i igrokaza Jadranke Čunčić-Bandov  “Snjegović u kaputu” te uz stolno kazalište i štapne lutke ga izveli. Djeci je igrokaz bio vrlo drag jer je u rimi te se lako pamti. Izrađivali smo dvije zimske slike ljepljenjem kolaža i vate i njima ukrasili naš kutić u garderobi. Djeca su uživala i u slikopriči “Dado i Bobi” te slikovnici “Miffi na snijegu” Dicka Brune. Bojali smo kape, temperom oslikavali zimu i snježne pahuljice te izrađivali snjegoviće od čarapa i kartona za jaja. Također su djeca slagala velikog snjegovića od kartona i pritom učila imena boja, stavljajući gumbiće određenih boja na njihovo mjesto. Zaista smo bili vrijedni i uživali smo u našoj igri.

I kako je u našoj grupi uvijek puno radosti i smijeha, proslavili smo 10.siječnja Dan smijeha i dobro se nasmijali uz igru “škakljić”. Pogledajte naše radove…