Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Proljeće u Lopticama

PROLJEĆE U SRCU

Zapjevala ptica sjenica
evo sunca evo proljeća.
S njome su zapjevali
visibabe,ljubice i jaglaci.

Neka ovu pjesmu čuju svi,
To je pjesma mira i ljubavi.
Ja volim te, ti voliš me
proljeće u srcu neka kaže sve.

Proljeće nam je , napokon, stiglo! Ljepši i sunčaniji dani nas zovu na igru na otvorenom, priroda se budi. Sa djecom jasličke skupine Loptice, pjevali smo pjesmice o proljeću, kao što su “Proljeće u srcu” i “Proljeće”. Zanimalo nas je kako iz gusjenice nastane leptir, čitali smo slikovnicu “Vrlo gladna gusjenica” Erica Carlea i stolnim kazalištem izveli dramatizaciju te slikovnice. Kako je djeci ta slikovnica bila vrlo zanimljiva, izrađivali smo gusjenice, otiskivajući prstićima boju te smo na zid stavili gusjenicu sa brojevima. kako bi ukraslili sobu, izradili smo gusjenicu obojavajući  papirnate tanjure. Leptira smo izrađivali ljepljenjem kolaž papira, a maslačak ljepljenjem plastičnih čepova.  Promatrali smo vjesnike proljeća na livadi i slikama, izveli dramatizaciju “Visibaba i zvončić” stolnim kazalištem te izrađivali krune sa likovima vjesnika proljeća. Visibabe smo izrađivali od kartona za jaja, a zabavili smo se i slaganjem puzzli sa motivima  cvijeća i kukaca. Pogledajte koliko smo bili kreativni!