Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Majčin dan

Protekla dva tjedna bavili smo se obilježavanjem Majčinog dana  koji se slavi druge nedjelje u svibnju. Povodom tog, nama veoma važnog dana, imali smo različite aktivnosti kako bi naglasili važnost tog dana i uloge majke u životu, ne samo svakog djeteta, već i svake osobe.  Tako su naše „Loptice“ izrađivale ogrlice i narukvice za naše mame, crtale olovkom svoju obitelj, imenovali članove, upoznali se s pjesmom „Hvala mama, hvala tata“ i pročitali slikovnicu „ Volim te mama“.

Zvjezdice su slikale vodenim bojama svoje mame i sebe, upoznali se s recitacijom A.Svirač „Majčin dan“, upoznali pjesmu „Kako je divna“, crtali olovkom „ Kako ja pomažem svojoj mami“,  slušali „Priču o anđelu“, modelirali glinu, ukrašavali okvire u kojima je bila fotografija mame i djeteta, izrađivali i oslikali magnete koji su bili poklon našim mamama,  uživali u imitativnoj igri u obiteljskom centru koji je izazvao opće oduševljenje djece.

Kako je svibanj mjesec svibanjskih pobožnosti koje su nastale tako da je narod pred Djevicu Mariju nosio bukete i vijence svježeg proljetnog cvijeća, pjevajući razne pjesme i moleći krunicu, tako smo i mi u skupini Zvjezdice proveli aktivnosti kojima smo htjeli zahvaliti i pomoliti se Mariji, Majci i zaštitnici sviju nas.  Mariji u čast izrađivali smo krunu od krep papira, radili smo dvor od pedagoški neoblikovanog materijala, krunicu od kamenčića, a svako dijete je dobilo i svoju krunicu. S našim odgajateljicama nekoliko smo puta posjetili kapelicu i molili Radosno otajstvo krunice te oblikovali slano tijesto ( krunica), a pritom obratili pozornost na broj i poredak zrna krunice.