Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Loptice uživaju u ljetnim aktivnostima

Kako nam je prethodih nekoliko dana bilo obilježeno visokim vrućinama, bio je pravi trenutak za morske aktivnosti i igre vodom. Tako su naše Loptice uživale u istraživanju vode, prelijevanju iz jednu u drugu posudicu, prelijevanju kroz plastične cijevi,  iz veće u manju, otkrivali zašto i kako iz nekih posudica curi voda, a iz nekih teče, pojam puno/prazno, kako možemo vodu zatvoriti u posudicu,  istraživanjem koji će predmeti potonuti, a koji plutati. Slamčicama smo puhali balončiće od vode, presavijali papir kako bi napravili noge za našu hobotnicu, u slikovnicama otkrivali što još sve živi u moru, pjevali pjesmicu „Hej ribo, ribice“, crtali pastelama, otkrivali što je sve plavo, valjcima otiskivali more i  lijepili pijesak i školjke na prethodno oslikano morsko dno te uređivali naš kutić u garderobi. Posebno veselje bilo je kad smo imali „piknik“ na dvorištu gdje su Loptice mogle uživati u sezonskom voću (upoznavanje s dinjom, degustacija, razgovor o okusu i boji), opustiti se u listanju slikovnica i istraživanju različitih oblika školjaka.

I tko kaže da su vrućine nepodnošljive?! Nama je bilo baš dobro 🙂