Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Listopadska pobožnost

 

Mjesec listopad posvjećen je Blaženoj Djevici Mariji. Stoga se kroz ovo vrijeme obavljaju posebne pobožnosti u čast Kraljice Svete Krunice. Listopadska pobožnost nastala je kao znak zahvalnosti Majci Božjoj koja je pomogla kršćanskoj mornarici 1571. u bitci kod Lepanta u Korintskom zaljevu. Naime, papa Pio V. uputio je poziv krašćanskim vjernicima da mole Gospinu krunicu za pobjedu kršćanske vojske protiv osmanlijske opasnosti. Od tada su vjernici molitvom krunice razmišljali o otajstvima Isusova života.

Tako je i naš vrtić u četvrtak 13.10.2016. imao listopadsku pobožnost u kapeli sv. Josipa. Molili smo krunicu (otajstva svjetla). Pjesmom smo pozdravili našu nebesku Majku i molili ju da nam izmoli sve potrebne milosti kod svoga Sina.