Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv.Leskovac: Izlet “Contessa”

26.travnja 2017. zajedno s prijateljima iz DV „Svete Male Terezije“ iz Strmca Samoborskog, autobusom smo krenuli na izlet zvan „Contessa“. Oko 10 h stigli smo ispred dvorca Erdödy gdje su nas dočekale kostimirane voditeljice. Kroz zanimljive interaktivne priče djeca su saznala sve vezano uz dvorce i plemiće,tko su bili grofovi i grofice, što se radilo na dvoru, tko je uživao, a tko bio u tamnici i zašto. Pogledali smo dvorac izvana i puno  toga uočili dok nam je grofica postavljala pitanja. Prošetali smo kroz perivoj koji okružuje dvorac i saznali puno toga o čuvanju namirnica za grofove i grofice. Oko  11h stigli smo na posjed zvan „Contessa“ gdje su nas dočekali kostimirani grofovi. Upoznali smo se s raznim vrstama konja. Dvorišni dio pripremljen za piknik na dekicama oduševio je svu djecu. Nakon piknika popeli smo se na kat gdje se nalazila velika soba za bal gdje su nas dočekali kostimi.  Za princeze i grofice pripremljene su haljine, različiti nakit te parfemi. Odgojiteljice su također imale mogućnost ući u svijet bajki i obući haljine grofica.  Dječaci su birali žele li biti vitezovi ili grofovi, a okušali su se i u mačevanju drvenim mačevima i štitnicima. Naučili smo pravilan naklon i zaplesali smo uz glazbu u kostimima. Nakon  plesa razgledali smo lovačku sobu punu detalja koji su demonstrirani vizualno kroz priču i damsku sobu za ispijanje čaja. Posebna je bila soba s medvjedićima punjenim slamom i piljevinom te starinskim igračkama.

Slijedio je ručak u tri slijeda uz kraljevsku poslugu, a nakon ručka ponovno smo se popeli na kat te slušali priču o vitezu Juraju koji je spasio princezu od zmaja.  Nakon priče smo se još malo družili s konjima, zahvalili grofovima i groficama te oko 15:30h krenuli autobusom prema vrtićima. Program je u potpunosti osmišljen kako bi se svi osjećali kao u svijetu bajke i zaista smo se svi tako i osjećali.