Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hrv. Leskovac: Hodočašće katoličkih dječjih vrtića na Mariju Bistricu

Povjerenstvo za predškolski i školski odgoj u ustanovama koje vode redovničke ustanove, organiziralo je tradicionalno hodočašće naših vrtića u Svetište Majke Božje Bistričke 25.05.2019.god. Okupilo se više stotina djece u pratnji sestara, odgajatelja/ica i roditelja, iz tridesetak katoličkih, gradskih i privatnih DV, odnosno svih onih koji u svoj  program integriraju Program katoličkog vjerskog odgoja. Uvijek je ovo hodočašće ispunjeno radošću i djetinjom razigranošću kroz pjesmu, molitvu i recitacije Majci Božjoj. Zadnje subota u svibnju već godinama katolički dječji vrtići hodočaste Majci Božjoj Bistričkoj kako bi sa djecom i roditeljima isprosili mnoge milosti. Okupili smo se ispred bazilike u 10 sati odakle je krenula procesija oko oltara sa kipom Majke Božje Bistričke. U 11 sati slijedila je sveta misa koju je predslavio ravnatelj svetišta, vlč. Domagoj Matošević uz koncelebraciju još četiri svećenika, a glazbeno su misu pjevanjem animirala djeca i roditelji iz dječjeg vrtića bl. Hozana . Predivno je bilo gledati toliku radost na prostoru crkve na otvorenom i malena dječja srca koja su pjevanjem slavila Gospodina. Molitvu vjernika molila su djeca iz više vrtića uz prinos slova MARIJA koja su sami oslikali. Djeca su se dugo u svojim vrtićima pripremala za ovo hodočašće. U našem vrtiću smo kroz pjevanje pjesama i likovne aktivnosti pripremili srca na susret s Nebeskom Majkom Marijom. Pogledajte kako nam je bilo. 🙂