Hodočašće

Hrv. Leskovac: Hodočašće katoličkih dječjih vrtića na Mariju Bistricu

Hrv. Leskovac: Hodočašće katoličkih dječjih vrtića na Mariju Bistricu

Hrv. Leskovac: Hodočašće katoličkih dječjih vrtića na Mariju Bistricu

Povjerenstvo za predškolski i školski odgoj u ustanovama koje vode redovničke ustanove, organiziralo je tradicionalno hodočašće naših vrtića u Svetište Majke Božje Bistričke 25.05.2019.god. Okupilo se više stotina djece u pratnji sestara, odgajatelja/ica i roditelja, iz tridesetak katoličkih, gradskih i privatnih DV, odnosno svih onih koji u svoj  program integriraju Program katoličkog vjerskog odgoja. Uvijek je ovo hodočašće ispunjeno radošću i djetinjom razigranošću kroz pjesmu, molitvu i recitacije Majci Božjoj. Zadnje subota u svibnju već godinama katolički dječji vrtići hodočaste Majci Božjoj Bistričkoj kako bi sa djecom i roditeljima isprosili mnoge milosti. Okupili smo se ispred bazilike u 10 sati odakle je krenula procesija oko oltara sa kipom Majke Božje Bistričke. U 11 sati slijedila je sveta misa koju je predslavio ravnatelj svetišta, vlč. Domagoj Matošević uz koncelebraciju još četiri svećenika, a glazbeno su misu pjevanjem animirala djeca i roditelji iz dječjeg vrtića bl. Hozana . Predivno je bilo gledati toliku radost na prostoru crkve na otvorenom i malena dječja srca koja su pjevanjem slavila Gospodina. Molitvu vjernika molila su djeca iz više vrtića uz prinos slova MARIJA koja su sami oslikali. Djeca su se dugo u svojim vrtićima pripremala za ovo hodočašće. U našem vrtiću smo kroz pjevanje pjesama i likovne aktivnosti pripremili srca na susret s Nebeskom Majkom Marijom. Pogledajte kako nam je bilo. :-)

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

18 − 13 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *