Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Početak korizme u našem vrtiću

Hrv. Leskovac: Početak korizme u našem vrtiću

Hrv. Leskovac: Početak korizme u našem vrtiću

Početak korizme u našem vrtiću obilježili smo 6. 3. aktivnošću o Pepelnici ili Čistoj srijedi. Djeca su u kapelici promatrala križ, te dobila križić – blagoslov na čelo kao kod pepeljenja. Odlučila su činiti dobra djela kako bi Isusu bilo lakše te kako bi mu dobrim djelima pomogla izvaditi trnje iz Njegove krune. Tako smo došli na ideju da oformimo “korizmeni kutić” u našoj sobi. Djeca su izradila trnovu krunu od slanog tijesta iz koje će svako dijete moći izvaditi trn kada uini dobro djelo. Izrađivali smo i križeve bojanjem tempere, a djeca mlađe skupine su križ izrađivala ljepljenjem ljubičastog kolaža. U korizmeni kutić ćemo staviti i “kutiju blagoslova” u koju će djeca moći stavljati svoje radove gdje su kroz dan posebno osjetila Božji blagoslov, a na kraju tjedna te ćemo radove zajedno pogledati i o njima razgovarati. Za roditelje smo priremili kutijicu sa zadatcima kroz korizmu. 20.3. bit će predavanje za roditelje koje će imati dr. Petar Krešimir Hodžić . Očekuje nas i križni put 7.4. za djecu i roditelje katoličkih dječjih vrtića. Očekuje nas mnogo toga, a vi pogledajte naše radove.

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

nineteen − three =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *