Mali kreativci

Hrvatski Leskovac: Vjerske aktivnosti u veljači

Hrvatski Leskovac: Vjerske aktivnosti u veljači

Hrvatski Leskovac: Vjerske aktivnosti u veljači

Mjesec veljača započeo je divnim blagdanom Prikazanja u hramu ili Svijećnica. Aplikacijama, stolnim kazalištem i štapnim lutkama djeci smo pokušali približiti taj  odlomak Lukina evanđelja. Djeca su sa zanimanjem pratila pripovjedanje. Potom smo oslikavali kartonske tuljce i izrađivali svijeće. Pripovjedali smo i događaj o dječaku Isusu kojeg su Josip i Marija našli nakon tri dana u Hramu. Razgovarali smo o članovima obitelji te s kime djeca odlaze na nedjeljnu svetu misu te smo na špatule crtali članove naše obitelji u Crkvi. Zaključili smo da je Crkva kuća Božja, a mi smo Njegova djeca. Znači, Crkva je i naša kuća. U ponedjeljak 11.veljače proslavili smo blagdan Gospe Lurdske, dan bolesnika. Posjetili smo kapelicu i molili za sve bolesnike na svijetu kako bi uz Božju pomoć hrabrije nosili križ svoje bolesti. Događaj ukazanja Gospe Bernardici tehnikom akvarela. Pogledajte naše radove.

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

19 − four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *