Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Ptice u zimi

Hrv. Leskovac: Ptice u zimi

Hrv. Leskovac: Ptice u zimi

LJUTI SE VRAPČIĆ

Ljuti se vrapčić na zimu, na zimu,
šteta što nema perinu, perinu,
zebu ga noge, zebe ga nos,
kašlje i kiše jer hoda bos.

Skoči, skoči, poskoči, poskoči,
samo peć mi ne sruši, ne sruši,
dobra peć je za zimu, za zimu,
nema svatko perinu, perinu.

Proteklih nekoliko dana uživamo u zimskim radostima grudajući se, gradeći snjegovića, sanjkajući se itd. također smo se željeli likovno izraziti slikajući snijeg, izrađujući snjegoviće od kolaž papira, pahulje od štapića…

No, ima i nekih koji se zimi baš ne raduju. To su životinje koje ne spavaju zimski san, ne odlaze u toplije krajeve nego preko zime ostaju ondje gdje jesu- ptice stanarice. Upoznali smo se s njima čitajući slikovnice “Razbojnik sa žutom pjegom” i “Najbogatiji vrabac na svijetu” promatrali ih u prirodi, čitali encikolpediju, naučili kako se hrane, koje im opasnosti prijete. Pogledajte što smo sve radili.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

20 − 2 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *