Edukativni sadržaj

Strmec: Dan jabuka

Strmec: Dan jabuka

Strmec: Dan jabuka

U jesen su grane jabuke pune plodova, u proljeće je svaki plod bio jedan cvijet, listovi su potrebni da pomognu rastu ploda ali i da ga štite od sunca. Jabuka ima različitih, duguljastih, okruglih, crvenih, zelenih, žutih, slatkih, kiselkastih, svaka ima svoj miris i svaka ima svoje ime… Spada u jezgičasto voće, ima jezgru sa sjemenkom od koje može narasti novo stablo. Puna je hranjivih tvari; vitamina i minerala koji daju potrebnu energiju za život. Od jabuka možemo napraviti različite proizvode; kolače, pite, štrudle, kompot, sok… i čips. O važnosti jabuka govorila nam je mama gđa. Mateja, ing. agronomije. Uz pomoć djece napravila nam je ČIPS od jabuka, obdarila nas poklonom čipsa i recepta za izradu. Lagano, zanimljivo, fino!!!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eight + two =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *