Vijesti

Hrv.Leskovac: 6.večer dječjeg folklora u OŠ Lučko

Hrv.Leskovac: 6.večer dječjeg folklora u OŠ Lučko

U petak 11.svibnja 2018. djeca naše starije vrtićke skupine “Zvjezdice” nastupila su na 6. večeri dječjeg folklora u OŠ Lučko. Dugo su se pripremali uvježbavajući pjesme i koreografiju pod nazivom “Turopoljsko Jurjevo”. Prikaz  obilježavanja dana sv. Jurja na području Plemenite općine Turopolje, točnije u selu Donja Lomnica u blizini Velike Gorice. Koreografija prikazuje dječje ophode za blagdan sv. Jurja. “Jurjaši” i “Jurjevčice” obilaze seoska domaćinstva gdje pjevaju prikladne pjesme,
preskaču krijes te daruju domaćine granama bukve, a za uzvrat budu darivani voćem, jajima i novcem. Nakon ophoda djeca pjevaju i plešu pjesmu “Jurjevo”  u čast sv. Jurju s kojim nam je došlo proljeće.

Pogledajte kako je izgledao naš nastup te nekoliko slika koje smo nacrtali pastelama, slušajući legendu o životu svetog Jurja.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

fourteen + 5 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *