Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Uskrs

Hrv. Leskovac: Uskrs

Hrv. Leskovac: Uskrs

PISANICA

Uskrsno mi jutro
donijelo na dar
čokoladnog zeca,
pisanica par.Šarena se jaja
mogu risat rukom
obojiti bojom
ili lukom.Pisanicu što načiniš,
k’o darak ćeš dati,
uz čestitke, tople želje
Uskrs svima čestitati!

Uskrsno vrijeme nas  podsjeća kolika je ljubav Božja prema nama. Stoga i sa djecom želimo obilježiti ovu prekrasnu svetkovinu izrađujući simbole Uskrsa- pisanice, košarice, zečiće… Kako Uskrs uvijek pada u prljeće, tako sve obiluje šarenilom boja. Proljeće, kada se priroda budi, je i podsjetnik kako nam je Isus svojim Uskrsnućem darovao vječni život i neprestano nas poziva da i mi postanemo novi, bolji ljudi. Za naše radove koristili smo mnoge tehnike- grataž, bojanje temperom, umatali smo jaja u krep papir i izrađivali pisanice itd. Uživajte u našim radovima.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

4 × four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *