Roditelji

Hrv. Leskovac: Pobožnost svetom Josipu

Hrv. Leskovac: Pobožnost svetom Josipu

Hrv. Leskovac: Pobožnost svetom Josipu

Povodom svetkovine svetog Josipa održana je devetnica “Devet srijeda” u čast svetog Josipa u kapeli sestara Karmelićanki Božanskog Srca Isusova u hrvatskom Leskovcu. Svaka srijeda je imala svoj program. Tako smo jedne srijede imali svetu misu, jedne srijede je bilo predavanje, jedne meditacija itd. Posljednju srijedu animirali su djeca i roditelji-očevi našeg vrtića. Djeca su započela susret pjesmom “Josipe, o oče sveti”. Devet očeva je potom predstavilo je karakteristike svetog Josipa preko kojih mogu učiti kako biti što bolji očevi svojoj djeci i muževi svojim suprugama. Tako su naveli karakteristike oca koji živi po uzoru svetog Josipa:

Otac ŠTITI; on DAJE RASTI; on uvodi u BORBU; on UPRAVLJA VREMENOM; on GOVORI DJELIMA; on IZGRAĐUJE IDENTITET; on HRANI; on OKUPLJA NA ZAJEDNIŠTVO; on PREDAJE SVOJ ŽIVOT.

Nakon očeva, na red su ponovno došla djeca koja su izvela recitaciju o svetom Josipu, a svako dijete je držalo jedno slovo, a zajedno su stvorili molitvu: Sveti Josipe, moli za nas!

Nakon recitacije slijedila je molitva djece za svoje roditelje. Pobožnost smo zaključili pjesmom “Zaštitniku domovine”.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

17 + eleven =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *