Mali kreativci

Hrv.Leskovac: Ptice u zimi

Hrv.Leskovac: Ptice u zimi

Hrv.Leskovac: Ptice u zimi

LJUTI SE VRAPČIĆ

Ljuti se vrapčić na zimu, na zimu,
šteta što nema perinu, perinu,
zebu ga noge, zebe ga nos,
kašlje i kiše jer hoda bos.

Skoči, skoči, poskoči, poskoči,
samo peć mi ne sruši, ne sruši,
dobra peć je za zimu, za zimu,
nema svatko perinu, perinu.

Prošloga tjedna sa djecom skupine “Loptice” promatrali smo prirodu u snijegu. Zapeli su nam za oko mali vrapčići u krošnji jednog stabla. Pročitali smo slikovnicu “Najbogatiji vrabac na svijetu”, Eduarda Petiške i odlučili izraditi naše ptičice od kartonskih tuljaca, bojeći ih temperom i vodenim bojama te smo ih oblikovali glinamolom. Pjevali smo pjesmicu “Ljuti se vrapčić” i razgovarali o odjevnim predmetima koji se nose zimi. U skupini “Zvijezdice”, djeca su izrađivala šalove pletući ih omatanjem vune oko prstiju te na crnom papiru bijelom temperom bojala zimski krajolik. Pogledajte naše radove.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eleven − 8 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *