Mali kreativci

Punat: Brrrrr, hladno je

Punat: Brrrrr, hladno je

Punat: Brrrrr, hladno je

Dobrodušni Snješko

Pogodila gruda teška
posred glave Bijelić Snješka,
a za Snješka to je sreća:
glava mu je sad još  veća.
Pa se dobri Snješko smješka,
za uho se metlom češka:
Siječanj – kaže – neka bude
za sanjkanje i za grude.
                                                                        Ratko Zvrko

 Zima nam se ovih dana vratila i natjerala da se još toplije obučemo. Budući da mi iz svojih toplih soba ipak nismo uspjeli ugledati pahuljice odlučili smo sami napraviti snijeg i zimu još bolje upoznati kroz sve njezine značajke. Napravljeni umjetni snijeg po svojoj teksturi bio je približno isti pravom – hladan i mekan. Uz snijeg, naučili smo kako nastaje led, ali kako se i topi te smo i pomoću otopljenog leda kao i snijega ostavljali tragove svojim prstićima. Putem medijskog sadržaja naučili smo nešto više o životu pingvina te kako Eskimi izrađuju svoje nastambe – iglue. Proteklih dana smo podosta toga naučili o trenutnom godišnjem dobu i pri tome se dobro zabavili :) :) :)

Kategorija Mali kreativci
Tagovi , ,

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

16 + fifteen =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *