Mali kreativci

Hrv.Leskovac: Vjenčanje i krštenje

Hrv.Leskovac: Vjenčanje i krštenje

Hrv.Leskovac: Vjenčanje i krštenje

Protekli tjedan, djeca skupine “Zvjezdice” razgovarala su, razmišljala i igrala se vjenčanja i krštenja. To smo uspješno uklopili u naše aktivnosti jer se bliži “Dan braka”. Djecae su tako zamolila roditelje da donesu svoje slike od vjenčanja te su ih ukrašavali ljepljenjem krupne soli, cvijetićima, pijeskom u boji itd. Djeca su također promatrala vjenčanu narodnu nošnju iz Markuševca te su flomasterima crtali bračni par u toj nošnji.

Igra krštenja im je bila zanimljiva jer su se svi mogli okušati u simboličkoj igri u  ulozi krstitelja, čak i djevojčice. Brižno su i odgovorno proigrali i uloge roditelja i kumova. Naposljetku su svoje doživljaje i dojmove prenijeli na papir olovkom.

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

nine + four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *