Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Zima u “Zvjezdicama”

Hrv. Leskovac: Zima u “Zvjezdicama”

Hrv. Leskovac: Zima u “Zvjezdicama”

SNJEŠKO
Josipa Franjić Radulović
Od bijelog snijega
na vrhu brijega
stoji sa smješkom
naš mali snješko.
Oči su mu crne
mrkva mu je nos,
dali smo mu cipele
da ne bude bos.
Na glavi mu lonac
kao šešir stoji,
oko vrata ima šal
i zime se ne boji.
U rukama svojim
on drži metlu
i k’o zvijezda blista
na večernjem svjetlu!
Premda snijega još nema i Božić nije bio “bijel”, odlučili smo u mašti dočarati zimske radosti. Zamišljali smo što bismo sve radili na snijegu, kako bi izgledao naše mjesto prekriveno snijegom, kako bi izgledao naš snjegović… Pokušali smo našu maštu prenijeti i na papir pa su nastali prekrasni radovi zimske idile. Čak smo i snjegoviće izradili kaširanjem balona i ljepljenjem riže na njih. Smislili smo i zanimljivu priču- “Zima naših snova”. Tko zna, možda snijeg i malo požuri kad vidi da ga nestrpljivo očekujemo… 😉

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

7 + 20 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *