Mali kreativci

Hrv.Leskovac: Jesen u Zvjezdicama

Hrv.Leskovac: Jesen u Zvjezdicama

Hrv.Leskovac: Jesen u Zvjezdicama

JESEN NA PUTU

                                                                         Ksenija Grozdanić

Obukla je jesen kaput

i krenula na dalek put.

Spremila je u svoj u ruksak

jedan mali kišni oblak.

Ponijela je novi kist

da oboji svaki list.

Još u svaki džep sa strane

Pokoji joj  kesten stane.

A u svojoj zlatnoj kosi

Miris dunja ona nosi.

Jesen je čarobno godišnje doba. Cijela priroda se mijenja, lišće dobiva razne boje, zrije nam grožđe… Promatrajući te ljepote i mi u “Zvjezdicama” smo nastojali dočarati ju našim likovnim radovima i različitim aktivnostima. Koliko god smo mogli, iskoristili smo vrijeme igrajući se vani na otvorenom; uredili smo u vrtiću i naš jesenski kutić. Promatrali smo žitarice, opipavali ih, izrađivali od njih našu gladnu gusjenicu. Crtali smo kukuruz, kesten i orah. Uživali smo u izgledu, mirisu i okusu jesenskog voća, osobito grožđa,šipka i mandarina, slikali smo voće temperama te pravili sok od mandarina. U listopadu, Marijinu mjesecu, smo od šipka izrađivali krunicu, a od jesenskih plodova anđela čuvara. Izrađivali smo i jesensko stablo pomoću tempera i kolaž papira. Otiskivali smo lišće u temperi te čitali slikovnice “Vrlo gladna gusjenica” i “Sova na godišnjem odmoru”.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

seventeen + eleven =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *