Edukativni sadržaj

Strmec: Tata – vojnik u skupini

Strmec: Tata – vojnik u skupini

Naš vrtić posjetio je g. Michael Fanuko, Paulin tata, te nam predstavio svoje vojničko zanimanje. Pripremio nam je prezentaciju s fotografijama o vojsci i o svom boravku u mirovnoj misiji u Afganistanu, te djecu odmah po dolasku učio kao se korača u vojsci. Stupajući došli smo u dvoranu i prvo pogledali film o 26 ponosnih godina OSRH – Oružanih snaga koje odlikuje: domoljublje, hrabrost, odlučnost, pobjeda, ponos, snaga, sposobnost, odgovornost, humanost, profesionalnost, uvježbanost, spremnost. (https://www.youtube.com/watch?v=GphlOubVti0). Posebno zanimanje i divljenje, osobito kod dječaka zauzimale su borbene operacije, puške, tenkovi… G. Michael posvetio je dosta pažnje i drugim aspektima djelovanja vojske, napose humanitarnoga; mirovne misije, kod poplava, požara, pomoć hitnim medicinskim službama i gorskim službama spašavanja. Obzirom da smo mnogo ovih dana pričali o svecima, a sv. Martin je prije biskupa bio vojnik, molimo zajedno za njegov zagovor svim Hrvatskim vojnicima i cijeloj vojsci da uvijek bude, kako je u filmu istaknuto – jamstvo Hrvatske slobode, sigurnosti i budućnosti. G. Michaelu djeca su zahvalila mimohodom i vojničkim pozdravom uz pjesmu “Lijepa naša Hrvatska”.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

three × 3 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *