Mali kreativci

Punat: Svetkovina Duha Svetoga – Duhovi

Punat: Svetkovina Duha Svetoga – Duhovi

Punat: Svetkovina Duha Svetoga – Duhovi

Blagdan Duhova blagdan je koji obilježava silazak Duha Svetoga na apostole u Jeruzalemu, 50 dana nakon Kristova Uskrsnuća.  Naziva se još i Blagdan Pedesetnice, i označava kraj vazmenog vremena.  Silaskom Duha Svetoga označen je svečani početak Crkve jer su na taj dan, prema Djelima apostolskim, apostoli ispunjeni Duhom Svetim počeli govoriti drugim jezicima. Na različitim jezicima razglašavale su riječi i djela Gospodnja. Nad Crkvom s tisuću kultura, jezika i rasa, izlijeva se Duh koji je korijen jedinstva i bogatstvo unutarnje Crkve.

I mi maleni obilježili smo ovaj važan blagdan. I to onako kako najviše volimo, likovno, prstićima i bojama, a naše likovne uratke donosimo u galeriji slika :)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

fifteen − 11 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *