Mali kreativci

Punat: Majčin dan i Dan obitelji – roštiljada

Punat: Majčin dan i Dan obitelji – roštiljada

Punat: Majčin dan i Dan obitelji – roštiljada

“Niti jedan poklon majci nikada neće biti dovoljno dobar kao njen poklon tebi – život”, nepoznati autor

Majčin dan je blagdan u čast majki  i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. Slavlje u čast majkama obilježavalo se i u antičkoj Grčkoj, a i Rimljani su imali sličan blagdan, dok su prvi kršćani počeli obilježavati četvrtu nedjelju u korizmi, odnosno Laetare (raduj se!) u čast Blažene Djevice Marije, majke Isusa Krista. Kako Marija u Katoličkoj crkvi nije samo majka Isusova nego majka Božja ona se slavi kao majka svih ljudi. Stoga smo našim majkama povodom njihova dana izrađivali slike i poklone. Pobliže smo se upoznali sa našom nebeskom majkom Marijom, njenom ulogom u Isusovom životu, a ujedno i u našem! A sve je to bio jedan uvod u nedjeljno zajedničko poslijepodnevno druženje naše male velike obitelji povodom Međunarodnog dana obitelji. U dvorištu naših jaslica, naši očevi bili su majstori roštilja, a mame i bake su uz pomoć našeg župnika Ivice Kordića pripremale salate, kao i povrće za roštilj. Uz igru, priču i naravno jelo (ovim putem zahvaljujemo se našim divnim sponzorima mesnici “Žužić” iz Krka te Tutti Frutti-u iz Rijeke na svježem povrću) proveli smo ugodno poslijepodne kojeg smo za dugo sjećanje zabilježili zajedničkim slikama. A kako je sve to proteklo donosimo u galeriji slika :)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eight − four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *