istraživanje

Split: “Festival znanosti”

Split: “Festival znanosti”

Split: “Festival znanosti”

Ni jako Jugo nas nije pokolebalo da sudjelujemo na Festivalu znanosti koji se odvija već 15. godinu za redom. Od ponuđenog programa mi smo posjetili istraživački brod BIOS DVA.  Znanstvenici  Instituta pokazali su nam morske kolonije bakterija, razne vrste školjki i kako vidjeti koliko su godina stare. Prepoznavali smo ribe, glavonošce i rakove iz našeg podmorja. Pod mikroskopom  gledali male rakove kojima se hrane ribe u akvariju. Na samom brodu pokazano nam je kako se miješaju boje da bi vidjeli da li je more čisto. Pod mikroskopom gledali fosile te gledali prikaz mora ispod broda. Uživali smo u svakom trenutku a ostalo nam je vremena i da prošetamo preko Rive. Pozdrav iz Splita od predškolaca i njihovih odgojiteljica!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

5 × five =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *