Mali kreativci

Punat: Vrlo gladna gusjenica

Punat: Vrlo gladna gusjenica

Punat: Vrlo gladna gusjenica

Prošli tjedan male “Bubamare” istraživale su život gusjenica. Svoje istraživanje započele su slikovnicom “Vrlo gladna gusjenica” Erica Carlea. “Vrlo gladna gusjenica” priča je o maloj, ali veoma gladnoj gusjenici koja hranjenjem prolazi kroz sve dane u tjednu (učimo koji su sve to dani u tjednu). Kako dani prolaze gusjenica jede različitu hranu: voće, povrće, kolače, kobasicu, sir, lizalicu, čokoladu (djeca uče o raznovrsnoj hrani i kako ju pravilno konzumirati). Na kraju priče gusjenica se toliko prejela da ju je trbuh bolio, ali zeleni listić joj je pomogao, nakon čega se puno bolje osjećala. Život gusjenice istraživali smo i putem video filmova koji su posebno privukli  dječju pažnju i znatiželju, nakon čega su naučile nešto više o novim pojmovima: jajašce i kukuljica. Bili smo i jako vrijedni te smo napravili gusjenice od kartona za jaja, igre “Nahrani gusjenicu”, krunu sa životnim ciklusom leptira. A kako su sve te aktivnosti izgledale donosimo u galeriji :)

Kategorija Mali kreativci
Tagovi , ,

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

1 × two =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *