Vijesti

Split: Pohod relikvijara bl. Marije Terezije od sv. Josipa

Split: Pohod relikvijara bl. Marije Terezije od sv. Josipa

Split: Pohod relikvijara bl. Marije Terezije od sv. Josipa

U suncem okupanoj župnoj crkvi bl. Leopolda Bogdana Mandića okupili su se, uz sestre Karmelićanke BSI, karmelske laike i brojni puk, djeca i roditelji našeg vrtića kako bismo se zajedno poklonili dragoj blaženici – Majci Mariji Tereziji od sv. Josipa.

Nakon projekcije filma o povijesti Karmela BSI u Hrvatskoj, slijedila je sveta misa, ujedno i prvi dan devetnice sv. Josipu, koju je sa dekanom solinskog dekanata don  Rankom Vidovićem i župnikom don Josipom Delašem, predslavio o. Anto Knežević, OCD.

U nadahnutoj propovijedi nazočni su upoznati s likom blaženice, posebice njenom štovanju Božanskog Srca Isusova, Majke Božje, sv. Josipa i sv. Terezije Avilske te zalaganju za djecu i starce. Vrtićka djeca su pjevanjem pjesme „Hvala“ posvećene blaženici te pjesme „Isuse, volim te“ uveličala sv. Misu i dobila pljesak oduševljenog  mnoštva.

Po završetku sv. Mise je uslijedilo štovanje moći bl. Marije Terezije od sv. Josipa kojem su djeca prilazila u pratnji roditelja s neskrivenom radošću i pobožnošću.

Pod Majčinom zaštitom i zagovorom, nastavili smo druženje uz igru i čašćenje u kripti župne crkve još nesvjesni dara koji nam je darovan…

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

nineteen − 13 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *