Vijesti

Strmec: Blagdan svete Lucije

Strmec: Blagdan svete Lucije

Sveta Lucija navjestiteljica je božićnog svjetla,zaštitnica očiju i vida. Na njezin spomendan sije se pšenica, simbol  života kod kršćana.  Djeci je ispričana priča o ovoj zaštitinici te simbolika i običaji koji su vezani uz nju.  Flomasterima  smo bojali svijeće, a temperom anđele. Svako dijete posijalo je pšenicu koju će pred sam Božić odnijeti  u svoj dom. Upalili smo i treću svijeću te nestrpljivo čekamo dolazak malog Isusa.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

5 × 4 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *